Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna WiZuS
Spółdzielnia stworzona przez osoby z różnymi typami niepełnosprawności precyzyjniej dopasuje swoją ofertę adresowaną do niepełnosprawnych. Stale wzrastająca świadomość konieczności wspierania przedsiębiorstw działających w oparciu o ekonomię społeczną pozwala mieć nadzieję na świadczenie usług nie tylko dla osób niepełnosprawnych, lecz również dla przedsiębiorstw i firm transportowych oraz zwykłych ludzi.
Celem spółdzielni jest to, by poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę członków przywracać (reintegrować) względnie włączać w struktury rynku pracy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i osoby o niskiej zatrudnialnoci, a także aktywizować zawodowo osoby dotknięte długotrwałym bezrobociem.
Celem spółdzielni jest ponadto realizacja doniosłych społecznie celów, takich jak tworzenie więzi międzyludzkich oraz reintegracja społeczna i zawodowa członków. Spółdzielnia ma podejmować działania, których przedmiotem jest odbudowanie i podtrzymanie u jej członków umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej oraz pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu, a także działania mające na celu odbudowanie i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia pracy na rynku pracy.
Celem spółdzielni jest także prowadzenie działalności społecznej i oświatowo-kulturalnej na rzecz swoich członków oraz środowiska lokalnego, a także działalność społecznie użyteczna w sferze działań publicznych zawartych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz.U. nr 96, poz. 873, z późn. zm.).
Istotnym celem łączącym socjalne i gospodarcze sfery działalności spółdzielni są usługi na rzecz osób niepełnosprawnych, a w szczególności dostosowywanie pojazdów do potrzeb i wymagań osób z dysfunkcją narządów ruchu, serwis pojazdów mechanicznych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, kompleksowy, nowoczesny serwis sprzętu rehabilitacyjnego, a w szczególności naprawa wszystkich rodzajów wózków inwalidzkich, w tym z napędem elektrycznym, a także inne usługi, takie jak poligrafia specjalna ze szczególnym uwzględnieniem druku alfabetem Braille`a oraz usługowe projektowanie i wyposażanie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych.
Zaczynaliśmy od prowadzenia poligrafii specjalnej /druk alfabetem Braille`a/ i usług tłumaczenia, aby następnie – w odpowiedzi na potrzeby i sugestie niepełnosprawnych – poszerzyć działalność o serwis pojazdów mechanicznych przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Konieczność zatrudnienia kilku wykwalifikowanych pracowników, ich dodatkowego szkolenia oraz zapewnienia odpowiedniego oprzyrządowania każdego stanowiska pracy wiąże się z wielkimi nakładami finansowymi.
Z uwagi na wielkość generowanego obrotu główną działalnością spółdzielni na dzień dzisiejszy jest serwis pogwarancyjny samochodów użytkowych. Nie zaprzestaniemy jednak działań w branży poligrafii specjalnej, ani świadczenia usług tłumaczenia.
Od początku 2014 roku z uwagi na zmianę miejsca prowadzenia działalności rozwijamy serwis silników zaburtowych. Na początku maja 2014 roku uzyskaliśmy autoryzację Suzuki co zmieniło nie tylko zewnętrzny wygląd warsztatu.
http://wizus.pl/index.php/wss-wizus-h/ct-menu-item-3#sigFreeId721114df78
Konsekwentnie naprawiamy